דף הבית » היבטים שונים באיכות הטיפול בקשיש

היבטים שונים באיכות הטיפול בקשיש

היבטים שונים באיכות הטיפול בקשישההורים שלכם הגיעו לגיל שבו הם נחשבים לקשישים? יתרה מכך, חלקכם הגעתם למצב שהוריכם זקוקים לטיפול והשגחה שוטפת? בתור האנשים הקרובים ביותר אליהם, אתם מאוד רוצים שהם יקבלו את הטיפול הטוב ביותר שניתן להציע להם.

החל משלב האבחון דרך איכותו של הטיפול הרפואי השוטף וכן גם הטיפול הסיעודי השוטף הכולל רחצה אישית, ושמירה על סביבה אסטטית ונקייה. כאשר מדובר בטיפול השוטף בקשישים יש לא מעט נקודות ממשק, איתן עליכם להתמודד בתור בני המשפחה הקרובים ביותר.

רגישות גבוהה לכל היבטי הטיפול

כאשר מדובר בטיפול בקשישים ישנן לא מעט נקודות ממשק מול גורמים מקצועיים שונים – החל מבית אבות שבו הם נמצאים, דרך חברת כוח האדם המספקת את המטפל הסיעודי, וכלה במטפל הסיעודי בעצמו – עובד זר או מטפלת ישראלית. בנוסף ישנה קופת החולים בה מבוטח הקשיש וכן גופים מוסדיים כמו הביטוח הלאומי וחברות ביטוח שונות.

מול כולם אתם צריכים להתנהל מתוך מודעות והבנת הנושאים, תוך ניהול מידה לא קטנה של אסרטיביות. סביר להניח שאם תעשו זאת נכון, איכות הטיפול בהורים שלכם תעלה, לעיתים זה כול מה שדרוש על מנת להפוך את הטיפול בקשיש מסביר לאיכותי.

אבחון נכון ומדויק של מצב הקשיש

הדבר הראשון אותו חייבים לעשות הוא אבחון נכון והגדרת מצב תפקודי של הקשיש, כולל בדיקת תפקודי הבסיס שלו על מנת לוודא שבאמת נכון להגדיר אותו בתור קשיש סיעודי. כאשר מדובר על נושאים רפואיים שונים כדוגמת מחלות, העניין מורכב שבעתיים בייחוד אם הקשיש לא מתקשר באופן שמאפשר לו לשתף פעולה עם הרופאים, המטפלים או האנשים העוסקים בבירוקרטיה הרבה שמסביב לטיפול.

מטפל סיעודי מסור

מעבר לכול הטיפולים הרפואיים המורכבים, ישנם חיי היום יום. במידה והקשיש נזקק לשרותי סיעוד, כדאי מאוד שתמצאו עבורו מטפל או מטפלת מנוסים ואיכותיים. טיפול שכזה כרוך בעבודה יום יומית סיזיפית וקשה. מטפל טוב ומסור יכול לשפר מהותית את איכות החיים של הקשיש. זה מתחיל בתקשורת בינם ומסתיים בכל הפעילויות השוטפות אותן הוא מבצע: רחצה, היגיינה אישית, טיולים מחוץ לבית וגם טיפול שוטף בבית עצמו.

חשיבות לסביבה הפיזית של הקשיש

לא מעט קשישים נחשבים לסיעודיים עם יכולות מנטליות ופיזיות מועטות יכולים ליהנות או לסבול מהסביבה הפיזית שלהם. מדובר בדברים רבים מחיי היום יום, החל בניקיון הבית שלהם דרך הבגדים שהם לובשים וגם פעילויות מהנות שונות, כמו טיול יומי מחוץ לבית ואפילו טלוויזיה.

חשוב מאוד שהם יקבלו את הטוב ביותר אצלם בבית או בבית אבות סיעודי. ללא ספק תשומת הלב של קרובי המשפחה היא קריטית על מנת שיקבלו את הטוב ביותר.

לסיכום, ללא ספק כאשר מדובר באיכות הטיפול בקשיש יש לתת את הדעת על פרטים קטנים ורבים מהם מורכבת התמונה השלמה. מדובר על תהליך מורכב, סיזיפי ולא פשוט. יחד עם זאת, כאשר מדובר בהורים שלכם או בקרובים אחרים היקרים ללבכם ראוי לתכנן, לבדוק ולעשות מספר צעדים בסיסיים וחשובים שייתנו תוצאות חיוביות ומיידיות.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033590

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר