דף הבית » דיור מוגן

קטגוריה: דיור מוגן

אפשרויות מימון לדיירים המתגוררים בדיור מוגן

אפשרויות מימון לדיירים המתגוררים בדיור מוגן

אוגוסט 2, 2020

מגורים במוסדות דיור מוגן מציעים יתרונות מרובים לדיירים, לרבות איכות חיים שעשויה להיות גבוהה במיוחד, רשימה ארוכה של שירותים ופעילויות מגוונות לשעות הפנאי. אלא שלכל זה יש מחיר כלכלי, שעשוי להיות גבוה. ידוע שבדרך כלל מוסדות דיור מוגן נחשבים ליקרים יותר מאשר בתי אבות, כך שלא כל אדם המעוניין בפתרון המגורים הזה יוכל להגשים אותו.

קרן אור – ייעוץ והכוונה במציאת בית אבות או דיור מוגן

יוני 24, 2019

לייעוץ והכוונה במציאת פתרון דיורשירות לציבור ללא עלותהתקשרו: 073-7028677 האדם עדיין לא הצליח לנצח את המוות, אבל נראה שהוא הכי קרוב לכך שיכול להיות. הטכנולוגיה והתפתחויות אחרות הביאו לעלייה משמעותית בתוחלת החיים, בעיקר במדינות המערביות. כתוצאה מכך גדלו אפשרויות הבחירה של האדם המבוגר ומשפחתו, ועליהם לקבל לא מעט החלטות. אבל האם הם חייבים לקבל את […]

חשיבות דיור מוגן בבית לבני גיל הזהב

ינואר 9, 2017

במילים פשוטות, דיור מוגן בבית פירושו שבני גיל הזהב יכולים להישאר בביתם, במקום לעבור למסגרת דיור מוגן, באופן בטוח ועצמאי, תוך שמירת אורח החיים לו הם מורגלים.

אפשרויות מימון לדיור מוגן

ינואר 9, 2017

דיור מוגן מספק לגיל הזהב מקום מגורים אישי ויוקרתי בעל שירותים מגוונים אשר אינם קיימים במוסדות מגורי הקשישים האחרים. בין השירותים ניתן למצוא: ספריה, חדר מחשבים, חדר כושר, בריכה, חדר אוכל, קפיטריה ועוד. הקשישים המתגוררים בדיור מוגן נהנים משלל פעילויות חברתיות כמו טיולים, הרצאות, חוגים וכדומה, בנוסף, גם הדירות במסגרת הדיור המוגן הן דירות מרווחות […]

שיקולים בבחירת דיור מוגן

ינואר 9, 2017

בעידן המודרני, עם התפתחות הרפואה, עולה תוחלת החיים ועולה גם מספר המבוגרים והקשישים החיים בקרבנו. לאור העלייה הגדולה באוכלוסיית גיל הזהב, החלו להתפתח שירותים מיוחדים במיוחד עבורם, שבין היתר כוללים אפשרויות מגוונות של צורות דיור מוגן.

פסיקה תקדימית: בית דיור מוגן רשאי לגבות תשלום נוסף עבור שיכון מטפל סיעודי

ינואר 9, 2017

מגורים בבית דיור מוגן מתקשרים עבור רוב האנשים לסביבת מגורים נוחה, בטוחה, דירות איכותיות ונעימות ופיתרון מגורים יעיל במיוחד לקשישים ברמת תפקוד טובה. אך בעוד אלו אכן נכונים, ישנם גם מקרים בהם דיירי בית דיור מוגן כזה או אחר הופכים לפחות עצמאיים וצריכים יותר סיוע, עד כדי מצב של אנשים הזקוקים לסיוע צמוד של מטפל […]

הסכם דיור מוגן

ינואר 9, 2017

שינויי הגיל המתרחשים לאורך החיים מצריכים גם התאמה של פתרונות הדיור לדרישות המשתנות לאורך הזמן. דיור מוגן הוא פיתרון מגורים לבני הגיל השלישי, אשר מיועד לענות על כל צרכיהם, תוך שמירה על איכות חייהם. בתי דיור מוגן כוללים בדרך כלל מלבד מגוון הדירות בגדלים שונים, גם שירותי שמירה, חדר אוכל, טיפול רפואי צמוד ופעילות חברתית […]

מסלולי תשלום בדיור מוגן

ינואר 9, 2017

בין פתרונות הדיור הנפוצים כיום עבור האוכלוסיה הגריאטרית, תופסים מוסדות הדיור המוגן מקום של כבוד. גם אם כל מוסד מסוג זה מציע מסכת שירותים שונה באופן מהותי וכן גובה מדייריו תשלום שונה, הרי שניתן להבחין במספר מסלולי תשלום המאפיינים את מפת הדיור המוגן של ישראל.

יועצים לעת זקנה – חוק דיור מוגן החדש

ינואר 9, 2017

חוק דיור מוגן החדשבמהלך השנים האחרונות, התרחבה ביתר שאת התגברותם של מסגרות דיור מוגן עצמאיות במטרה לתת שירותי דיור ותמיכה לאוכלוסייה מבוגרת ומזדקנת. אנשים רבים נוטים כיום להעביר את שנותיהם המבוגרות תחת דיור מוגן אשר מסייע להם ודואג למחסורם, יחד עם נתינת מרחב עצמאי לניהול חייהם תוך תמיכה מקפת. 

דיור תומך

ינואר 9, 2017

לפני כשלושים שנה, מסגרות למגורי קשישים היו בתי אבות בלבד, אך עם תחילת שנות השמונים, החלה להיבנות בישראל מסגרת מגורים נוספים הנקראת דיור מוגן. מגורים בדיור מוגן, בשונה ממגורים בבתי אבות, הם מגורים בדירה פרטית, במעין שכונה קהילתית, אשר מיועדת למגורי קשישים בלבד. דיור מוגן מספק בנוסף לאפשרות המגורים גם שירותי ארוחות בחדר האוכל או […]

דיור מוגן – יועצים לעת זקנה

ינואר 9, 2017

ישנן מספר מסגרות המספקות מגורים לקשישים, אחת המסגרות הנפוצה ביותר היא מסגרת של דיור מוגן. דיור מוגן, באופן כללי, היא מסגרת המאפשרת לקשישים המוגדרים כעצמאיים לשכור ולגור ביחידת דיור המספקת מענה לכל צורכיהם, תוך מתן שירותי טיפול בסיסיים, רפואיים וחברתיים, מהצוות האחראי על הדיור המוגן.

פינוי דירה ומעבר לבית אבות או דיור מוגן – יועצים לעת זקנה

ינואר 9, 2017

שטח החדר או יחידת הדיור אליהם עוברים: מעבר לבית אבות או דיור מוגן שונה ממעבר דירה רגיל. במעבר דירה רגיל מעבירים את הציוד והריהוט מדירה לדירה.

פתרונות דיור לגיל הזהב

ינואר 9, 2017

הקטגוריה הראשונה של מוסדות דיור לקשישים מיועדת לאלה אשר מסוגלים להתנהל בכוחות עצמם, אבל מסיבות אלו או אחרות מחליטים להתגורר במוסד ייעודי הכולל את בני גילם.

ההבדל בין בית אבות לדיור מוגן – יועצים לעת זקנה

ינואר 9, 2017

במחקרים שנערכו במכון ברוקדייל, נמצא כי בישראל יש מעל 700,000 קשישים, מתוכם, רק כ-4% דרים במסגרות המגורים השונות. גיל החוסים הממוצע בבתי אבות עומד על 65 ומעלה, כאשר מתוכם, אחוז החוסים מגיל 80 ומעלה, עומד על כמעט 10%.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033590

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר