דף הבית » כללי הזהב להגנה מפני השמש

כללי הזהב להגנה מפני השמש

כללי זהב להגנה מהשמש בגיל הזהבבכל עונה ובכל השנה טמונה בקרני השמש סכנה. בפרט בימות הקיץ החמים, בפרט בשעות הצהרים החמות, קרני השמש מזיקות במיוחד. הגנה מפני השמש חשובה בכל גיל ובכל מצב בריאות.

זה חשוב למניעת התייבשות, למניעת מכת שמש וכן לשם הקטנת הסיכון לנזקי עור, הזדקנות מואצת, הופעת כתמי שמש וכמובן – הישמרות מפני סרטן העור.

ככל שצבע העור לבן יותר, כך רמת הסיכון עולה. יחד עם זאת, גם בעלי עור כהה מצויים בסיכון ולכולם כדאי לשנן היטב את כללי הזהב להגנה מפני השמש.

ביגוד מתאים להגנה מפני השמש

לא ניתן להימנע מיציאה החוצה בכל ימות הקיץ ובימים החמים. אך בהחלט ניתן להגן על הגוף מפני השמש באמצעות לבישת הבגדים הנכונים. חבישת כובע היא הדרך המוכרת, הוותיקה והבדוקה להגנה מפני כאבי ראש הנובעים מחום ומהתייבשות. אך לא רק בכובע יש כדי להועיל. יש בנמצא כיום פריטי לבוש שונים המיוצרים בטכנולוגיה מתקדמת שמאפשרת הגנה משופרת מקרינת השמש.

שימו לב לסוג הבד ממנו מיוצר הבגד. ישנם בדים המוגדרים בתור כאלה המסוגלים לסנן קרינה אולטרה סגולה מסוכנת. ככלל, בדים שארוגים בצפיפות מגנים טוב יותר על הגוף וכדאי להימנע מבגדים קצרי שרוולים, גופיות, חולצות עמוקות מחשוף וכדומה. בנוסף, בגדים כהים מסוגלים "לבלוע" את קרני האור טוב יותר והם מספקים הגנה משופרת לעומת בגדים בהירים מאוד.

הגנה על העיניים מפני השמש

השמש עשויה לחולל נזקים משמעותיים לא רק לעור הגוף והפנים. חשיפה לשמש ללא אמצעי הגנה מתאימים יוצרת נזק מתמשך לעיניים ולראיה. רופאי העיניים מסבירים כי חשוב מאוד לשמור ולהגן על העיניים באמצעות משקפי שמש איכותיים. יש לדעת כי נמכרים משקפי שמש בעלי עדשות כהות שאינם באמת מספקים הגנה מתאימה.

לא כל עדשה שחורה עושה את העבודה. יש לבחור משקפי שמש איכותיים, בעלי עדשות המוגדרות כמסננות קרינה מזיקה (אולטרה סגולה – UV). אם אין בנמצא בהישג יד משקפי שמש, כובע רחב שוליים מספק הגנה מסוימת.

תכשיר הגנה – חובה

שוק תכשירי ההגנה למריחה רחב מאוד. יש בנמצא תחליבים ותכשירים בספריי אך חשוב יותר מאופן השימוש, לשים לב למספר המצוין על האריזה. ככלל, ככל שהמספר המצוין על האריזה גבוה יותר, כך נחשב תכשיר ההגנה כמספק הגנה טובה יותר. למעשה, המספר מציין את משך הזמן שבו התכשיר מספק הגנה מקרינה לפני שיעילותו פגה ותיווצר אדמומיות על העור וכוויות שמש.

ככל שצפויה חשיפה ארוכה יותר לשמש, כך נחוץ תכשיר שיהיה יעיל יותר לאורך זמן. בנוסף, בעלי העור הבהיר – עבורם מומלץ תכשיר בעל רמת הגנה גבוהה במיוחד. עם זאת, מומחים מציינים כי תכשיר בעל רמת הגנה של מעל ל-50 לא באמת חיוני ואין הוא משפר יותר את רמת ההגנה ולכן אין בכך ממש צורך. בנוסף, תכשיר של פחות ממספר 15 לא מומלץ לשימוש.

שימוש נכון בתכשירי הגנה על העור

בימים החמים מומלץ להרבות בשהייה במקום מוצל. כדאי להעדיף בגדים בעלי שרוולים ארוכים וחשוב עד מאוד להרבות בשתייה של מים. שתיית קפה פחות מומלצת. ומה לגבי מריחת תכשירי ההגנה, האם יש כללים למריחה נכונה? מסתבר שכן. ראשית, חשוב למרוח את הגוף בשכבה נדיבה.

קשישים רבים אינם משתמשים בכמות מספקת של תכשירי הגנה, ולכן יעילותם מופחתת. בנוסף, לאחר שהיה במים, בים או בברכה, יש להתמרח מחדש. ועוד – אל תשכחו למרוח את כל חלקי הגוף החשופים לשמש, לרבות מצח, צוואר, אוזניים, כפות הרגליים וכן הלאה.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033590

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר