דף הבית » הידרותרפיה לגיל הזהב

הידרותרפיה לגיל הזהב

הידרותרפיה לגיל הזהבמערכת השרירים והגוף נחלשים, ואדם מבוגר מוצא את עצמו לרוב מתקשה בביצוע פעולות גופניות מאומצות. הפתרון בצורת טיפול הידרותרפי, מסייע לקשישים ומקל עליהם.

ככל שאדם מתבגר, יורדת יכולת התפקוד שלו, הוא עלול לפתח מחלות ובאופן כללי משתנה אורח חייו. הבריאות מהווה מקור עניין מרכזי יותר מפעם. הידרותרפיה היא שיטת טיפול אלטרנטיבי מצוין עבור מחלות בגיל הזהב. טיפול זה אינו פולשני והוא ניתן בצורות רבות. אמבטיות, מקלחות, שחיה וסאונות הן רק חלק מהשיטות בהן ניתן להשתמש במים לריפוי.

טיפול הידרותרפי, המבוצע בתוך מים נעימים וחמימים, מהווה שיטה חדשה של טיפול פיזיותרפי. שיטת טיפול זו טובה גם לאנשים מוגבלים פיזית, נכים, וכן עבור ילדים בעלי מוגבלויות. לקשישים הנזקקים לטיפול פיזי יש מגבלות שמונעות מהם את היכולת ליהנות מהפעילות הגופנית הקבועה.

שחיה ופעילויות שבוצעו במערבולות מים, מועילות כטיפול למחלות בגיל הזהב יותר מכל צורת טיפול אחרת. חום המים מגביר את זרימת הדם, והמים מספקים התנגדות קלה שמגבירה את כוח השרירים ומשפרת את גמישות התנועה של הגוף, בדומה לעיסוי עדין המרגיע את השרירים והמפרקים.

הידרותרפיה – באילו מחלות הוא מטפל?

קשישים הסובלים מדלקת הפרקים, שרירים, בעיות גב, פצעים ובעיות עצם אחרות, עשויים ליהנות מחום הג'קוזי או הסאונה. הלחץ ההידרוסטאטי של המים מסייע לטיפול בגוף ומקל עליהם. הם מניחים לגופם לצוף במים, וכך משתחרר משקלם הטבעי, מה שמביא להקלה על מבנה השלד, וריכוך רקמות ושרירים. הטיפול בהידרותרפיה מסייע גם לתהליכי שיקום והחלמה מטראומות או תאונות.

המים בבריכה ההידרותרפית יוצרים אפקטים של זרמים נגדיים המרפאים את הגוף והנפש. לחץ המים מטפל ביכולת התנועה, מסייע בבעיות שיווי משקל, חולשות ופריצות דיסק.  הידרותרפיה מציעה לאנשים בגיל הזהב יתרונות במקומות בהם תרופות קונבנציונליות לא יכלו לטפל.

שיטת טיפול זו טובה גם לריפוי בעיות מנטאליות וכן לטיפול בפרקינסון. ההידרותרפיה מנקה את העור, משיבה לו את הלחות אשר נלקחה באופן פנימי בעקבות רעלים, ופוטרת את הגוף מחומרים שיכולים להחליש את המערכת החיסונית.

טיפול במים קרים

גם לטיפול של הידרותרפיית מים קרים יש יתרונות. מים קרים ממריצים. טיפול זה מעלה את חילוף החומרים של הגוף ומסייע בהפחתת הנפיחות. הקור והקרח יכולים להיות ממוקמים מעל נקעי השרירים, כאבי הראש ופציעות אחרות, על מנת להקטין את הדלקת. טיפולי הידרותרפיה של מים קרים מבוצעים בדרך כלל בצורת שקיות קרח, קומפרסים או מעטפת.

הידרותרפיה כשיטת טיפול לגיל הזהב נמצאת בשימוש כבר במשך מאה שנים כדרך לעורר ריפוי, לשפר את זרימת הדם ולהרגיע את הגוף והנפש. בשילוב עם שמנים ושינויי טמפרטורה חיוניים, יכולים קשישים הסובלים ממחלות להפיק את התועלת המרבית של טכניקות הידרותרפיה רבות.

עבור קשישים בעלי מגבלות של פעילות גופנית, טיפול בהידרותרפיה הוא פתרון אידיאלי. עוצמת מי הבריכה מסייעים בבעיות מנטאליות האופייניות לגיל הזהב. שיטת טיפול זו זכתה לפופולאריות רבה גם בקרב אנשים צעירים שגילו את יכולות הריפוי העצומות הגלומות בבריכה הטיפולית.

יתרונות המים

מים מהווים מקור חיוני לחיים. הם מונעים יובש, מחזקים את המערכת החיסונית, מעכבים את תהליך הזקנה הטבעי, מסייעים בשיכוך כאבים ומפיגים מתחים. הם מקנים למטופל תחושת יציבות, ויוצרים סביבו אזור טיפולי מוגן. בנוסף, יש למים תכונות פיזיקאליות ייחודיות המאפשרות תנועה חופשית, שיפור בהערכה עצמית, סילוק עייפות ודיכאון והגברת המוטיבציה.

טיפול רצוף ומתון בהידרותרפיה, הניתן במשך שלושה ימים, כעשרים דקות ביום, משפר פלאים את המצב הבריאותי ומשנה באופן משמעותי את החיים.

 

אולי יעניין אותך גם:

נפילות קשישים הן לא כורח המציאות – כך תתמודדו עם זה

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033590

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר