דף הבית » שיטות טיפול בטוחות ויעילות לכאבים אצל קשישים

שיטות טיפול בטוחות ויעילות לכאבים אצל קשישים

טיפול בכאב בקשישיםטיפול בטוח לכאב זמין לקשישים. בעוד שהם נוטים לחוות כאב יותר מכלל האוכלוסייה, במקרים רבים, קשישים אינם מטפלים במצבים בריאותיים מהם הם סובלים, מתוך חשיבה שגויה שהכאב הוא חלק טבעי בלבד מההזדקנות, ואינם משתפים את רופאיהם בבעיותיהם. אם אתם או מישהו שאתם אוהבים סובל מכאב, קבלו ייעוץ רפואי.

טיפול בכאב לקשישים שונה מהטיפול בצעירים

אמנם קיימים מספר משככי כאבים בטוחים לאנשים מבוגרים, אך הרופאים חייבים לנקוט באמצעי זהירות מיוחדים כשהם רושמים תרופות כאב. חולים קשישים מטופלים בתרופות כאבים באופן שונה מאשר חולים צעירים יותר. לדוגמא, היות והכליות שלהם קטנות יותר עם הגיל, קיימת ירידה בזרימת הדם ופחות סינון יעיל המאפשר את הסרת התרופה.

בנוסף, הכבד עובר ירידה במסה ובזרימת הדם עם ההזדקנות, מה שמקשה עליו יותר לפרק חלק מהתרופות. השפעה נוספת על כאבים בקשישים היא האופן המאתגר שבו ניתן להתאים להם תרופות המתאימות באופן אישי למצבם.

אמצעי זהירות בקביעת תרופות כאב לקשישים

ירידה ברוק עלולה להפריע לבליעה, ולעתים קשה להם יותר לקבל זריקות כתוצאה מהירידה במסת השריר. בנוסף, תרופות אוראליות עשויות להיספג אחרת בשל שינויים ברמת חומצת הקיבה. כדי להתגבר על אתגרים אלו, במקרים רבים, רופאים מתחילים את הטיפול בקשישים עם המינון המומלץ הנמוך, ובהמשך מגדילים את כמות התרופות במידת הצורך.

קשישים שסובלים מכאבים צריכים לזכור שהם נמצאים בסיכון גבוה יותר מהממוצע לתופעות לוואי מכל התרופות, כולל משככי כאבים כגון תרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידיות (NSAIDs). תרופות אלו אינן מומלצות גם לאנשים עם בעיות כליות, כבד או לב. יש להקפיד שלא לקחת תרופות אלו מבלי להתייעץ תחילה עם הרופא.

סיכון החפיפה עם תרופות אחרות

סיכון נוסף בו יש להתחשב בנטילת תרופות לטיפול בכאבים אצל קשישים, הוא אפשרות האינטראקציה עם תרופות אחרות הנצרכות בהווה. אך אין פירוש הדבר שהסיכון המוגבר לתופעות לוואי צריך למנוע טיפול בכאבים, גם בשיטות אגרסיביות.

קשישים יכולים להיות מועמדים לכל הטיפולים הזמינים להקלת כאבים, אך יש להתייעץ עם רופא גריאטרי טרם נטילת התרופות ללא מרשם. יתכן שיהיה צורך במינון נמוך יותר מכפי שמומלץ על התווית.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033590

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר