דף הבית » שירותי טלרפואה לבני הגיל הזהב

שירותי טלרפואה לבני הגיל הזהב

שירותי טלרפואה מאפשרים גישה מכל מקום ובכל שעה לרופא מטפל או לצוות רפואי. זהו שירות ייחודי אשר מועיל לבני הגיל שלישי,שירותי טלרפואה לבני הגיל הזהב משפר את איכות חייהם ואף מציל חיי אדם. במאמר זה נסביר את הנושא של שירותי טלרפואה, את היתרונות ואת צורות השימוש הנפוצות ביותר.

הטכנולוגיה היא חלק בלתי נפרד מחיינו והיא סובבת אותנו מכל עבר. התפתחויות טכנולוגיות בתחום הרפואה מאפשרות לנו לשפר את איכות חייהם של בני הגיל השלישי ובמקרים מסוימים אף להציל את חייהם. שירותי טלרפואה נותנים מענה לקשישים באמצעות טכנולוגיות חדשניות המאפשרות להעביר מידע לרופא המטפל באופן ישיר או להזעיק עזרה במינימום מאמץ.

עבור מי שירותי טלרפואה מתאימים?

שירות זה מומלץ לחולים שאינם יכולים לצאת מביתם וגם לחולים אשר מתגוררים במקומות שהגישה לרפואה אינה נוחה או קלה. חולים שאין באפשרות לגשת לקופת החולים במשך שעות פעילות המרפאה או שאינם רוצים למהר למיון, יכולים להשתמש בשירותי טלרפואה ובנוחות ביתם, להתקשר ולקבל ייעוץ ראשוני מרופא.

חולים הסובלים ממחלות כמו פרקינסון, אלצהיימר,דמנציה, נדודי שינה ובעיות לב יכולים להשתמש בשירותי טלרפואה לסיוע במצבי לחץ, חשש או סכנה. חברות המספקות שירותי טלרפואה יכולות לסייע באבחון וגם בייעוץ ובמעקב באמצעות תוכנות מתקדמות הקיימות היום בשוק.

לחצני מצוקה

קשישים או אנשים הזכאים לקצבת סיעוד זכאים לקבל שירות של לחצני מצוקה. לחצני מצוקה אלה מקושרים למוקד אנושי הפועל עשרים וארבע שעות ביממה. כחלק משירות זה ניתן לקבל לחצן המותקן באופן קבוע על הקיר או לחצן הפעלה נייד הנמצא על גופו של הקשיש או החולה.

לחצני מצוקה מאפשרים לקשישים לזעוק לעזרה במינימום מאמץ כאשר הם נמצאים במצבי חירום. לחצני מצוקה הם אחד משירותי הטלרפואה היעילים ביותר בהגנה על קשישים במרחב הביתי ואף בבתי אבות.

ראו גם: לחצי מצוקה במסגרת קצבת סיעוד מביטוח לאומי

עוד מכשירים ועזרים מתקדמים

מלבד לחצני מצוקה, ישנם מכשירים טכנולוגיים כחלק משירותי טלרפואה לבני הגיל השלישי. מכשירים רפואיים אלה מאפשרים לרופא לבצע מעקב מרחוק אחר המצב הבריאותי של המטופל. לדוגמה מכשירים מסוג זה יכולים למדוד לחץ דם ולשלוח את הממצאים ישירות אל הרופא, הם יכולים לבצע מעקב אחר המשקל של המטופל, לשדור א.ק.ג בטכנולוגיה ייחודית ועוד.

גם לחצני המצוקה וגם המכשירים המתקדמים עובדים באותה צורה של שירותי טלרפואה. המידע מגיע למוקד שירות אשר מאויש על ידי צוות רפואי עשרים וארבע שעות ביממה ובכל ימות השנה. הפנייה מתקבלת במוקד ובהתאם לנסיבות המקרה, יוחלט אם יש צורך בהתערבות מיידית, נסיעה לבית החולים, אם יש ליצור קשר עם מגן דוד אדום או להמשיך לעקוב מרחוק אחר המטופל בביתו.

מהם היתרונות של שירותי טלרפואה לבני גיל הזהב?

היתרונות של שירותי טלרפואה גדולים ומבורכים הן מבחינת המטופל, החולה או הקשיש והן מבחינת הרופא בפרט והמערכת הרפואית בכלל.

עבור המטופל אנחנו יכולים לחסוך המון זמן בהמתנה בקופת החולים או/ו נסיעות מיותרות לחדר המיון. הצוות הרפואי זמין עבורו בכל שעות היום והלילה ובכל חשש ניתן ליצור איתם קשר ולבצע בירור ראשוני לגבי חומרת המצב וקבלת עצה לגבי פנייה לבדיקה פיזית. בנוסף, במקרים מסוימים לחצני המצוקה והמכשירים הטלרפואים יכולים להציל את חיי המטופל במקרי חירום.

עבור המערכת הרפואית ישנם יתרונות רבים גם כן, החל מייעול השירות עבור המטופלים, חסכון במשאבים וכספים ועד להורדת העומס בקופת החולים ובבתי החולים.

לסיכום, העולם מתקדם לכיוון של שירותי טלרפואה לבני הגיל השלישי ויותר ויותר אנשים ומוסדות עושים שימוש בשירות זה. מעבר לנוחות מדובר בשירות היכול להציל חיים ולהקל על קשישים רבים בחיי היום-יום שלהם.

קישורים יעילים למרכזי שירות טלארפואה:

 • שח"ל – טלפון: 6626*
 • נטלי – טלפון: 1-800-555-222. |  מייל:  [email protected]
 • פמי – טלפון: 6560* או 03-5688145 | מייל: [email protected]

מיי מדיק

אולי יעניין אותך גם:

הגעתם לגיל הזהב? אלו ההנחות וההטבות שמגיעות לכם

קלנועית – איך בוחרים קלנועית בטיחותית?

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033590

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר