דף הבית » קרן אור – ייעוץ והכוונה במציאת בית אבות או דיור מוגן

קרן אור – ייעוץ והכוונה במציאת בית אבות או דיור מוגן

לייעוץ והכוונה במציאת
פתרון דיור

שירות לציבור ללא עלות
התקשרו: 073-7028677

האדם עדיין לא הצליח לנצח את המוות, אבל נראה שהוא הכי קרוב לכך שיכול להיות. הטכנולוגיה והתפתחויות אחרות הביאו לעלייה משמעותית בתוחלת החיים, בעיקר במדינות המערביות. כתוצאה מכך גדלו אפשרויות הבחירה של האדם המבוגר ומשפחתו, ועליהם לקבל לא מעט החלטות. אבל האם הם חייבים לקבל את ההחלטות האלה לבד? ממש לא. כיום יש גורמים שונים המספקים ייעוץ והכוונה בכל הסוגיות הנוגעות לגיל הזהב, כך שיכול להיות מאוד שהמפתח לחיים איכותיים בתקופה זו של החיים נמצא אצלם.

למה כל כך חשוב לקבל ייעוץ?

נקודת המוצא באתר שלנו, וגם בפעילות חברות המספקות ייעוץ והדרכה בתחום, הוא שעולם גיל הזהב כיום עשיר באפשרויות פי כמה בהשוואה לעבר – כך שיש צורך למפות את האופציות ולבחור באלה המתאימות ביותר למאפייני ולצרכי האדם הספציפי. זה מתחיל כמובן עם פתרון הדיור הנבחר, תחום בו יש עלייה משמעותית במספר ובאיכות המוסדות המוצעים עבור בני גיל הזהב. כיום יש סוגים שונים של בתי אבות שניתן לבחור מהם, מוסדות לדיור מוגן המציעים איכות חיים גבוהה במיוחד ועוד. 
הייעוץ יכלול במקרה הזה קודם כל הבנה של דרישות האדם המבוגר, באמצעות שיחה או מפגש מקדימים, ולאחר מכן מיפוי של האופציות הרלוונטיות באזור גיאוגרפי נתון (כי לרוב האדם המבוגר ירצה להישאר קרוב יחסית לסביבה שהוא מכיר). אנשי החברה המקצועית יוכלו להציג בפני הקשישים את הייחודיות של כל מוסד, יסבירו למי הוא יכול להתאים וידריכו אותו במה חשוב להתבונן ומה כדאי לשאול במהלך הביקור במקום. יש גם חברות שמלוות את הקשיש ובני משפחתו בצורה ישירה בביקור שלהם במוסדות הרלוונטיים. 
סיוע נוסף שניתן לקבל באמצעות גורמי הייעוץ וההכוונה הוא ההתנהלות מול המוסדות השונים המיועדים לבני גיל הזהב: כך למשל ניתן לקבל ידע לגבי אפשרויות המימון המרכזיות המוצעות כיום, המבוססות על חלוקה שונה בין הפיקדון ודמי האחזקה החודשיים. 
החברות יכולות להעניק עזרה חיונית בחתימה על ההסכם מול הדיור המוגן או בית האבות הספציפי, תוך הבלטת הנקודות שחשוב לשים לב אליהן. לא צריך להיות מומחה לתחום כדי לשער שללא ההכוונה הזו, ייתכן שבני גיל הזהב יחתמו על חוזה שמבטא בעיקר את האינטרסים של מוסד המגורים.

סיוע במכלול נושאים אחרים

קבלת הייעוץ אינה נוגעת רק לפתרון המגורים, חשוב ככל שיהיה. בגיל הזהב יש רשימה ארוכה של זכויות שעשויות להגיע לאדם המבוגר, בעיקר כאשר רמת התפקוד שלו לוקה בחסר. אלא שרבים מהקשישים אינם מקבלים את הזכויות עקב חוסר ידע לגביהן או לגבי האופן בו עליהם להתנהל על מנת לקבל אותן. חלק מהגורמים שאמורים לספק את הזכויות מציבים חומות משלהם, שהופכות את התמונה למורכבת אפילו יותר.
הייעוץ הניתן על ידי הפורטל והחברות הפועלות בתחום עשוי לעסוק בנושא חיוני זה בדיוק, לרבות הדרכה באופן ההתנהלות הרצוי עד לקבלת הזכויות. לצד זה, תמצאו אצל חלק מהחברות מומחים המספקים ייעוץ סוציאלי, משפטי, פסיכוגריאטרי וכן הלאה. הנושאים האלו למעשה מגדירים את האופן בו האדם יחיה בשנים המאוחרות של חייו, כך שאי אפשר להתפשר באופן ההתנהלות לגביהם.

למי מומלץ לפנות?

לצד פורטל גיל הזהב המקיף שלנו, יש כמה חברות שפנייה אליהן לצורך הייעוץ היא צעד מומלץ במיוחד. קרן אור עונה על ההגדרה הזו. מדובר בחברה הפועלת לטובת הציבור ומספקת עבורו – ללא כל תשלום – ייעוץ והכוונה בכל הנושאים הרלוונטיים לקראת ועם המעבר לגיל הזהב. בחברה פועלים מומחים בתחומים השונים הנוגעים לחיים בגיל המבוגר, המספקים ללקוחות ליווי אישי והדרכה מ-א' ועד ת'. 

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033590

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר