דף הבית » ייעוץ והשמה לבתי אבות

ייעוץ והשמה לבתי אבות

ייעוץ והשמה לבתי אבותבשנים האחרונות שוק בתי האבות ובתי הדיור המוגן הולך ותופס תאוצה ויחד איתו תפסו תאוצה גם שירותי ייעוץ והשמה לבתי אבות . אם פעם היה רק סוג אחד של בית אבות ששימש את כולם, כיום בכל עיר גדולה תוכלו למצוא בין חמישה לעשרה בתי אבות מסוגים שונים, ולעתים תוכלו למצוא מחלקות מסוגים שונים בתוך אותו מוסד- אב.

אך האם זה טוב עבורנו? כמובן שלתחרותיות הזו ישנם יתרונות רבים עבור הצרכנים: אדם שרוצה להיכנס לבית אבות יכול לבחור מתוך מגוון רחב של מוסדות, בהתאם לצרכיו הרפואיים, לסוג האוכלוסייה איתה הוא מעוניין לחיות, לשירותי הספורט והפנאי שכל מוסד מציע וכו'.

המבחר הגדול מאפשר גם לקבל הצעות אטרקטיביות יותר מבחינת מחירים וכן היענות רבה של המוסדות לצורכי הדיירים. החסרון הגדול של המצב הנוכחי הוא הקושי להתמצא, לבדוק כל מקום ומקום ולהשוות בין שפע ההצעות. לשם כך נוצר תחום הייעוץ וההשמה לבתי אבות.

מי מספק שירותי ייעוץ והשמה לבתי אבות?

שירותי ייעוץ והכוונה לבתי אבות ניתנים על ידי מספר חברות בארץ, המורכבות לרוב מיועצים סוציאליים ואנשי מקצוע נוספים מתחום הטיפול בקשישים וניהול בתי אבות. חלק מהמקומות גובים תשלום עבור השירות וחלקם פועלים בחינם במסגרת עמותות או ארגונים שונים.

אילו שירותים ניתנים במסגרת ייעוץ והשמה לבתי אבות?

הייעוץ כולל לרוב מפגש פרונטלי שבו ניתן לקשיש ולבני משפחתו כל המידע הרצוי אודות בתי אבות ומוסדות דיור מוגן, בהתאם למאפיינים הרצויים לו, למחיר המתבקש ופרמטרים נוספים. לאחר הייעוץ, נקבע עבור הפונה סיור במספר בתי אבות מתאימים כדי שיוכל להתרשם מהמקום לעומק ורק אז לבצע את הבחירה.

איזה מידע מספקים שירותי ייעוץ והשמה לבתי אבות?

בשרותי הייעוץ וההשמה יבדקו קודם כל מהם הצרכים הרפואיים של הדייר הפוטנציאלי- האם הוא עצמאי לגמרי? האם הוא זקוק למחלקה סיעודית? האם הוא בסדר מבחינה פיזית אך זקוק להשגחה במחלקה או בבית אבות לתשושי נפש (חולי דמנציה ואלצהיימר)? האם הוא זקוק לבית חולים סיעודי?

פרט לאספקט הבריאותי ייבדקו פרמטרים נוספים המשמעותיים עבור כל אחד:

 • מיקום- ישנם אנשים שמעוניינים לגור רק ליד קרובי המשפחה או בעיר מסוימת. לאחרים המיקום יותר גמיש.
 • מחיר- מהן האפשרויות הכלכליות של הדייר? כיום ישנם בארץ בתי אבות יקרים מאוד, המתהדרים במתקני כושר וספא מפוארים, בעוד אחרים מציעים שירותים בסיסיים בהרבה.
 • סוג החדר- מספר החדרים ביחידת דיור, המתקנים המצויים בכל חדר וכו'.
 • התאמה מבחינת סוג האוכלוסייה, מתקני הספורט והנופש, שירותים כמו מכבסה או שמירה, היצע תכניות התרבות והפנאי וכו'.

רק לאחר שהקשיש יקבל את כל המידע הנחוץ על המוסדות השונים, הוא יוכל לבצע את הבחירה לגבי מקום המגורים הרצוי לו.

שירותים נוספים

חלק מן החברות מספקות בנוסף לייעוץ לגבי בתי אבות גם הכוונה לחברות סיעוד, ומסייעות בתהליך ההכרעה בין קבלת סיעוד לבית לבין אשפוז במחלקה סיעודית בבית אבות. חלק מן החברות מסייעות בבירור לגבי אפשרויות מימון השהייה בבתי אבות מטעם המדינה ומספקות שירותים נוספים בתחום.

ישנן חברות שמסייעות בתהליך ההשמה עצמו- הרשמה, תשלומים וכו'. בנוסף, ישנם מקומות בהם ניתן ייעוץ והשמה לקשישים הזכאים להטבות ממשרד הביטחון לגבי בתי אבות מתאימים.

לסיכום, חברת ייעוץ והשמה יכולה לסייע באם אתם חשים אבודים בים המידע לגבי בתי דיור מוגן ושאר המוסדות, או אם אתם עומדים בפני התלבטות בין סיעוד לבית לבין דיור מוגן מתאים.
אפשר להיעזר ביועצי החברה בהתלבטות בין מספר מוסדות ש"מדברים אליכם" או להגיע לפגישה ללא ידע מוקדם ולאפשר ליועצים- שאינם בעלי אינטרסים במוסדות- להציע מקומות מתאימים.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033590

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר