דף הבית » לחצן מצוקה

לחצן מצוקה

לחצן מצוקהישנם לא מעט קשישים שנמצאים לבד בביתם, כאשר ילדיהם רחוקים מהם ודואגים לשלומם. אותם קשישים חיים בעצמאות מלאה, אך יחד עם זאת קיים בהם חשש מסוים למקרה ויקרה להם דבר מה, וילדיהם לא יהיו בסביבה.

לחצן מצוקה הוא פתרון אידיאלי עבור קשישים אלה, והוא מעניק להם תחושה שהם לא נמצאים לבדם. יש מישהו ששומר עליהם, ובמידת הצורך יגיע כדי להגיש עזרה.

לחצן מצוקה נמצא צמוד לקשיש באופן תמידי, כאשר הוא יכול להיות שרשרת לצוואר או צמיד ליד, בהם יש כפתור לחיץ. לחצן מצוקה יכול להיות גם לחצן קבוע שמותקן בנקודות מסוימות בבית, בדרך כלל ליד המיטה.

מאחורי כל לחצן מצוקה ישנה חברה המעניקה עזרה ותמיכה במגוון תחומים. לחצן מצוקה נמצא בתקשורת רצופה עם מוקד שפועל 24 שעות ביממה ומאויש על ידי נותני שירות מקצועיים בתחום הייעוץ והתמיכה.

לחצן מצוקה – סוגים

•    לחצן מצוקה המפעיל אותות למוקד והמוקדנים יוצרים קשר טלפוני עם הקשיש או שולחים אליו ניידת.
•    לחצן מצוקה שמפעיל מיקרופון קטן שמאפשר למוקדנים ליצור קשר עם הקשיש, בלי קשר למקום בו הוא נמצא.

אופן פעולת לחצן מצוקה

כאשר הקשיש נופל או כשקורה לו אירוע אחר (התקף לב, אירוע מוחי וכדומה) הוא אינו מסוגל לקום ולגשת לטלפון בכדי ליצור קשר עם מוקד החברה. לחצן מצוקה מיועד במיוחד עבור מקרים כאלה. ברגע שהקשיש לוחץ על לחצן המצוקה שנמצא צמוד אליו, נדלקת נורה במוקד השירות באופן מידי המצביעה על מיקום הקשיש.

כאשר מתקבלת במוקד קריאה לעזרה, הנציג מנסה ליצור קשר טלפוני עם הקשיש לשם בירור הבעיה. הצוות במוקד מקבל את הנתונים על עברו ההיסטורי, הן מבחינה רפואית והן מבחינה אישית, ובדרך זו ישנה אפשרות להתאים את הטיפול המתאים ביותר עבור אותו קשיש, גם כאשר אין באפשרותו לדבר בעקבות המקרה שאירע.

היה ואין מענה טלפוני מצד הקשיש, יוצאת מהמוקד ניידת סיור לביתו, על מנת לברר לשלומו ובמידת הצורך גם לטפל בו. לחיצה על לחצן מצוקה מעבירה באופן מידי את הקריאה אל מוקד החברה, מבלי שהקשיש ייאלץ להמתין זמן ממושך, מה שעלול לפגוע בשלומו.

לחצן מצוקה מעניק תמיכה לצרכים נוספים

לחצן מצוקה יכול גם לתת מענה לצרכים נוספים פרט לצורכי בריאות. לחצן מצוקה יכול למשל להיות מותקן בתוך רכבים, ובכך להציל חיים במקרים של תאונות. ברוב המקרים, בעת תאונת דרכים, הפנייה למוקד לצורך בקשת סיוע עשויה להימשך מספר דקות שהן קריטיות מאוד.

עלולים גם להיות מצבים שבהם לאחר שפונים למוקד אחרי תאונת דרכים, באופן טלפוני, נשלחת ניידת, וזה יהיה מאוחר מדי. לכן, במידה וברכב מותקן לחצן מצוקה, הוא מעביר את אותות המצוקה היישר למוקד החברה אשר שולח רכב סיוע אל מיקום התאונה (מיקום הרכב מועבר למוקד באמצעות מערכת  GPS).

לחצני מצוקה מאפשרים גם להזעיק שירותי חירום נוספים, כגון משטרה, מגן דוד אדום, מכבי אש, ניידת טיפול נמרץ או רופא, וגם ליידע את בני המשפחה לגבי מה שקרה. פרט לאוכלוסיית הקשישים, לחצני מצוקה יכולים לעזור גם לנכים המתגוררים לבדם, לבתי עסק ולגני ילדים.

לחצני מצוקה ייחודיים

•    חולי לב- בכדי למנוע המתנה לצורך קבלת טיפול, שהיא קריטית לחולי לב, קיימים לחצנים אלה. השירות מאפשר בדיקות א.ק.ג מהבית והעברתן דרך הטלפון, ושיחות וידאו עם רופאים.
•    אוכלוסיות מיוחדות- לחצנים עבור ליקויי ראייה: מוגדלים, בעלי צג ולחצנים גדולים מאוד. לחצנים עבור כבדי שמיעה: בעלי מערכת הגברה לעוצמת הצלצול והקול.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033590

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר