דף הבית » הסכם ממון בזוגיות שנייה – יועצים לעת זקנה

הסכם ממון בזוגיות שנייה – יועצים לעת זקנה

הסכם ממון בזוגיות שנייה - יועצים לעת זקנהזוגיות שנייה, בגילאים מבוגרים ואף בגיל הזהב, יכולה להיות נפלאה, מלאת אהבה וארוכת שנים, אך כמו כל מערכת זוגית אחרת היא גם יכולה להסתיים בצורה פחות נעימה כגון גירושים, פרידה, סכסוכים קשים וכמובן במוות של אחד מבני הזוג.

הסכם ממון בזוגיות שנייה חשוב במיוחד בגילאים מבוגרים, מכיוון שמדובר על מחשבה נכונה לעתיד, התכוננות לכל מצב ומקרה והתחשבות משפטית שקופה וברורה ברכוש שכל אחד מהצדדים צבר עוד לפני הזוגיות.

עריכת הסכם ממון בזוגיות שנייה כמוה כדאגה לעתיד הילדים הגדולים והנכדים, ואי עריכת הסכם שכזה כמוה כהזנחה של עתידם במובן הכלכלי והחומרי ואפשרות לאובדן רכוש שנצבר לאורך שנים.

מדובר על הליך פשוט המפיג "שטחים אפורים" בזוגיות השנייה, מאפשר שקט נפשי לשני בני הזוג ולא פחות חשוב לילדיהם הבוגרים ומספק קרקע פורייה לזוגיות רגועה ואמיתית ללא דאגות לנכסים קיימים.

החשיבות בעריכת הסכם ממון בזוגיות שנייה

בזוגיות הראשונה, בני הזוג מגיעים לרוב חסרי ניסיון עשיר במערכות יחסים, האהבה לרוב חזקה וראשונית יותר ובמרבית המקרים שני בני הזוג מגיעים ללא רכוש משמעותי, אלא צוברים אותו יחד לאורך השנים יחד.

זוגיות שנייה, במיוחד בגיל הזהב, מאופיינת ברוגע גדול יותר מבחינה רגשית, ניסיון חשוב לגבי התנהלות זוגית על כל הקשיים והאתגרים שבה וכן הלאה.

רוב מוחלט של אנשי מקצוע בתחום דיני המשפחה וניהול משפחתי נכון מסכימים כי עריכת הסכם ממון בזוגיות שנייה הוא חשוב מאוד ומומלץ לכל זוג, ללא קשר ישיר לרמת הנכסים שיש להם או לאחד מהם. עריכת הסכם כזה רלוונטי בחיים משותפים, לפני חתונה אזרחית, נישואין בחו"ל או חתונה ברבנות.

במערכות יחסים זוגיות שניות או שאינן ראשונות בני הזוג מגיעים כבר עם רכוש מסוים שנצבר לאורך השנים, שני בני הזוג כבר מנוסים בזוגיות ומבוגרים מספיק כדי לדון באופן רציני ושכלתני על תחומים כספיים ועל חלוקת הרכוש במקרה של "פירוק החבילה" וזאת ללא תקריות לא נעימות או היקלעות לריבים, אלא להיפך, כניסה לנישואים בצורה טהורה ונטולת חשדות.

הסכם ממון – לחשוב על הילדים

למערכות זוגיות שניות בגילאים מבוגרים מגיעים לרוב עם ילדים בוגרים ולעיתים אף עם נכדים, אנו משקיעים חלקים נרחבים של חיינו ומרצנו בהבטחת עתיד טוב ובטוח לילדינו, הן במובן בחינוכי והתרבותי וכמובן שגם במובן הכלכלי.

הורים רבים מכל שכבות האוכלוסייה צברו לאורך השנים כספים, רכוש ונכסים שמיועדים בעיקרם עבור ילדיהם להבטחת עתיד טוב וקל יותר עבורם בעת הצורך או בעת פטירת ההורה.

לכן אי אפשר להדגיש יתר על המידה את החשיבות של הסכם ממון בזוגיות שנייה בגיל מבוגר, זוהי מחשבה טהורה על עתיד הילדים מעבר לפרקטיות ולהצדקה הבסיסית שבהחלטה מראש לגבי נושאי רכוש קודם, נצבר ומשותף.

הסכם ממון לבני זוג מבוגרים, שלהם ילדים בוגרים נפרדים, מאפשר שקט נפשי לכל הצדדים – להורה עצמו ולילדים שלא צריכים לדאוג לכוונות של בן או בת הזוג מהצד השני ולמה יהיה אם הנישואים המאוחרים הללו יתפרקו או ההורה ימות.

אם קיימת למשל קרן נאמנות או פיקדון כספי כלשהו המיועד לילדים, הסכם ממון בזוגיות שנייה מונע מבן או בת הזוג לדרוש נכס פיננסי זה או אחר בעת גירושים, אם קיימים נכסים פיזיים כלשהם, הסכם הממון קובע מפורשות ומראש מה זכויות הצד השני במערכת היחסים לגבי אותם נכסים ורכוש, וכן הלאה לגבי כל רכוש קודם של מי מבני הזוג.

לסיכום, הסכם ממון בזוגיות שנייה הוא חשוב מאוד ורצוי לא לוותר עליו, במיוחד כאשר יש רכוש משמעותי שאחד או שני בני הזוג מגיעים איתו לקשר. חשוב לנהל את התהליך בצורה משפטית תקנית, בדרך של כבוד הדדי ורצון אמיתי להסדרת הדברים המהותיים הללו לפני הנישואים.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033590

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר