דף הבית » משקפי מולטיפוקל

משקפי מולטיפוקל

משקפי מולטיפוקלעדשות מולטיפוקל מהוות פתרון נהדר לסובלים מליקוי ראיה למרחק וגם לראייה מקרוב ולשם כך נזקקים לשני זוגות משקפיים. באמצעות עדשות אלה, בזוג משקפיים אחד ניתן לראות גם לרחוק גם לקרוב, דבר החוסך את הטרחה והאי נוחות בשימוש ב-2 זוגות שונים.

משקפי מולטיפוקל מכילים עדשות מורכבות המשלבות מספר מוקדי ראייה; החלק העליון מיועד לראיה למרחק – 6 מטר, החלק האמצעי מיועד לטווח ראייה בינוני – 70 ס"מ והחלק התחתון לטווח קצר המיועד לקריאה – 35-40 ס"מ. כפי שניתן להבין מדובר בעדשות מורכבות מאוד ולכן מומלץ לבחור בעדשות איכותיות המיוצרות על ידי חברות מוכרות.

מולטיפוקל – יתרונות

 • נוחות – ברגע שיש לנו זוג משקפיים אחד שמתאים גם לראייה מקרוב וגם למרחק איננו צריכים להיסחב עם 2 זוגות משקפיים ולחסוך לעצמנו את מלאכת ההחלפה. מה גם שברגע שיש עלינו זוג משקפיים אחד, לא נשכח אף פעם את הזוג הנוסף.
 • בריאות – העובדה שאנו משתמשים בזוג משקפיים בודד ואיננו מחליפים לעיתים תכופות עדשות, מפחיתה את המאמץ על העיניים ואת העייפות שלנו במשך היום.

מולטיפוקל – חסרונות

יחד עם היתרונות הרבים של שימוש בעדשות מולטיפוקל ישנם גם חסרונות. המשקפיים אמנם מסייעים לראות בכל הטווחים, אך הם מקצרים את שדה הראייה המלא שלנו. לדוגמא, במשקפיים רגילות יש לנו שדה ראייה רחב, לכן אנו יכולים לראות עצמים רבים משני צדי העיניים בראייה ההיקפית שלנו ללא צורך בהפניית הראש. לעומת זאת, במשקפי המולטיפוקל לא נוכל להבחין בעצמים אלה ונצטרך להסב את הראש לשם כך. בנוסף, לא ניתן להשתמש בעדשות מוליטפוקל לשם קריאה כאשר אנו מצויים במצב שכיבה.

בדיקה אצל אופטומטריסט

לפני רכישת משקפי מולטיפוקל יש לבצע בדיקה מדויקת אצל אופטומטריסט על מנת שיספקו לכם עדשות בהתאמה אישית לפי בעיות הראייה הספציפיות שלכם. האופטומטריסט גם יסייע לכם בבחירת מסגרת מתאימה בגודלה לעדשות שלכם. בדיקה זו חשובה מאוד ולכן מומלץ לבצע את הבדיקה אצל אופטומטריסט בעל שם, בכדי שתקבלו עדשות איכותיות שימנעו הפרעות ותחושות אי נוחות כלשהן בראייה.

הסתגלות

השימוש הראשוני במשקפי מולטיפוקל דורש תקופת הסתגלות כלשהי ולכן צריך להכיר בכך מראש ולא לוותר בנקל במידה וחשים תחושות אי נוחות. ככל שהתאמת העדשה תהיה איכותית יותר, כך ההסתגלות תהיה מהירה יותר. בנוסף לכך, ההסתגלות היא אינדיבידואלית ומשתנה מאדם לאדם, לכן ישנם אנשים המסתגלים למשקפיים החדשות תוך מספר שעות ויש כאלה שהדבר ייקח להם ימים עד שבועות.

ההשקעה משתלמת

כיום קיימות בשוק עדשות מולטיפוקל איכותיות המספקות תוצאות טובות ביותר מבעבר ולכן השימוש בהן כדאי יותר. מכיוון שאנו מתעסקים כאן עם הראייה שלנו, במקרה הזה אל לנו לחסוך כסף במקרה הזה ולהתפשר בקניית עדשות זולות ולהשקיע באיכותיות ביותר. מה גם שלרוב ניתנת אחריות חלקית על עדשות זולות יותר, מה שמעיד על איכות ירודה ולכן מה שעולה לנו בזול עלול לעלות לנו ביוקר בסופו של דבר.

לסיכום, כיום בניגוד לעבר מצויות בשוק מגוון עדשות איכותיות המותאמות לליקויי הראייה השונים. שילוב נכון הכולל בחירות נכונות של האופטומטריסט, עדשות איכותיות ורצון אמיתי להסתגל למשקפיים עשוי להוביל להסתגלות מהירה ובכך להקל עליכם בשימוש בזוג משקפיים נוסף ואף לשפר את ראייתכם.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033590

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר