דף הבית » רופא נוירולוג לקשישים

רופא נוירולוג לקשישים

נוירולוגנוירולוג הוא רופא המתמחה במחלות של מערכת העצבים. מערכת העצבים כוללת את המוח ששולט בפעילות הגוף, עמוד השדרה, העצבים דרכם אותות המוח מגיעים ליעדם.

כדי להיות רופא נוירולוג יש לסיים בית ספר לרפואה, התמחות ברפואה והתמחות בת ארבע שנים בנוירולוגיה. חשוב להבדיל בין נוירולוגיה ונוירוכירורגיה, שהן שתי התמחויות שונות. נוירולוגיה קשורה במחלות שעיקר הטיפול בהן הוא בתרופות ונוירוכירורגיה במחלות שעיקר הטיפול בהן הוא ניתוחי.

מחלות נוירולוגיות

תסמינים נפוצים המובילים אנשים לטיפול אצל נוירולוג כוללים: בעיות קואורדינציה ושיווי משקל, חולשת שרירים, שינויים בתחושה, בלבול וסחרחורת. בעיות באחד מחמשת החושים לעתים יכולות גם להיות קשורות במחלה נוירולוגית. נוירולוגים מטפלים במגוון רחב של מחלות נוירולוגיות נפוצות, כולל מחלות פרכוסים כגון מחלת הכפיון (אפילפסיה).

נוירולוגים הם המומחים גם למחלות עצבים שגורמות לפגיעה ביכולת להפעיל את השרירים כגון טרשת נפוצה, פרקינסון ומיאסתניה גרביס. סיבה נפוצה לפניות מבוגרים לנוירולוג היא כאבי ראש מסוג מיגרנות חמורות והתקפי קלאסטר.

נוירולוגים מתמודדים גם עם מצבי חירום של מערכת העצבים – אירוע חירום שכזה הוא שבץ או אירוע מוחי בהם אספקת הדם למוח נפגעת וזיהוי וטיפול מוקדם עלולים למנוע נכות קשה. עוד מצב מסכן חיים הוא זיהום של מערכת העצבים המרכזית כגון מנינגיטיס, שהיא זיהום בקרומים העוטפים את המוח או אנצפליטיס שהינה זיהום של רקמת המוח עצמה.

מחלות נוירולוגיות בגיל הזהב

בני גיל הזהב סובלים ממחלות נפוצות הגורמות לשיבושים בתפקוד מערכת העצבים. מחלות אלו נקראות מחלות נוירודגנרטיביות, והנפוצה שבהן היא מחלת האלצהיימר, הפוגעת בהדרגה בתפקוד השכלי. קיימות מחלות נוספות הפוגעות במוח בגיל המתקדם, ולחלקן יש טיפולים אחרים, כך שחשוב לזהות אותן ולהבדיל אותן מאלצהיימר.

מחלות נוספות הנפוצות יותר בגיל הזקנה הפרעות תנועה כגון פרקינסון ומצבים שבהם חלק מהתפקודים של המוח נפגעו עקב אירוע מוחי בעבר.

מהו ייעוץ נוירולוגי

 

ייעוץ נוירולוגי הוא בדיקה מדוקדקת על ידי נוירולוג במטרה לזהות את המחלה ממנה סובל המטופל. לרוב ראיון מפורט הכולל שאלונים הבודקים יכולות כגון ריכוז וזיכרון ובדיקה גופנית יספיקו לנוירולוג מומחה על מנת לקבוע אבחנה. לעתים הנוירולוג יבקש בדיקות נוספות כגון בדיקות דם, בדיקות הדמיה למוח ועוד.

חשוב לציין שרק מעטות מן המחלות הנוירודגנרטיביות ברות ריפוי אך כן ישנן דרכים להאט את התקדמותן ועל כן לטיפול מיטבי ישנה חשיבות רבה.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033590

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר