דף הבית » סיעוד

קטגוריה: סיעוד

מהי מיאסתניה גרביס ואיך היא משפיעה על קשישים

ינואר 4, 2018

מיאסתניה גרביס היא מחלה נוירולוגית אוטואימונית. הגוף מזהה את הקישור בין השריר לעצב שאחראי על הפעלתו כגורם זר ומפנה את מערכת החיסון כנגדו. התוצאה היא שהקישור לא עובד בצורה תקינה והאדם אינו מסוגל להפעיל את השרירים. בדרך כלל המחלה מתחילה מאזור שרירי העיניים שנעצמות ומתפשטת משם לאזור הפנים ואז לשאר הגוף.

בעיות דיבור ושפה בגיל הזהב

השפעת ההזדקנות על בעיות דיבור ושפה

דצמבר 6, 2017

בעיות שונות ולא צפויות מתחילות להתרחש עם הגיל. כך למשל, קשישים רבים נתקלים בבעיות דיבור ושפה אשר לא בהכרח היו שם קודם לכן. או בעיות כאלו שגם אם נתנו אותותיהם בגילאים צעירים יותר, כעת מופיעות ביתר שאת. בעיות אלו מקשות על התקשורת עמם, ומעוררות תחושות תסכול הנובעות חוסר יכולת הבעה עצמית שוטפת. מצד שני, ישנם גם […]

ההבדל בין מצב סיעודי למצב סיעודי מורכב

ינואר 9, 2017

במדינת ישראל הוחלט כי על מנת להכריע אילו הטבות וזכויות מגיעות לכל קשיש, יש להגדיר מספר מצבים תפקודיים המאפיינים את מצבו של הקשיש ואת יכולת התפקוד שלו ברמה היומיומית. בין המצבים התפקודיים המוגדרים ניתן למצוא את המצבים הבאים: עצמאי, תשוש, תשוש נפש, סיעודי וסיעודי מורכב.

טיפול סיעודי בבית

ינואר 9, 2017

קשיש המוגדר כסיעודי, לרוב יהיה זכאי לקבל מביטוח לאומי גמלת סיעוד הכוללת מספר מרכיבים, אשר העיקרי שבהם הוא השתתפות כספית בהעסקת עובד או מטפל סיעודי אשר יעזרו וילוו את הקשיש בביתו. מה כולל טיפול סיעודי בבית הקשיש?

העסקת עובד סיעודי או עובד זר – יועצים לגיל הזהב

ינואר 9, 2017

כאשר קשיש מגיע לתקופה בה הוא זקוק לעזרה בתפקוד היומיומי ובביצוע הפעולות היומיומיות הבסיסיות, עומדות בפניו מספר אפשרויות: שהייה בבית אבות או דיור מוגן או העסקת מטפל סיעודי או עובד זר בבית. במאמר זה נבחן את האפשרות האחרונה: העסקת מטפל סיעודי או עובד זר.

גמלת סיעוד

ינואר 9, 2017

על פי החוק במדינת ישראל נקבע כי קשיש אשר הגיע לגיל פרישה וזקוק לעזרה בביצוע מטלות יומיומיות או להשגחה צמודה, זכאי לגמלת סיעוד. גמלת הסיעוד ניתנת לרוב לטיפול סיעודי בבית הקשיש, ולעיתים, ניתן להמירה בכסף. מה כוללת גמלת סיעוד ומהם התנאים לקבלה?

יועצים לעת זקנה – סיוע סיעודי לניצולי שואה

ינואר 9, 2017

ניצולי שואה סיעודיים זכאים לזכויות רבות, ביניהם סיוע סיעודי מגופים ממשלתיים כמו הביטוח הלאומי וכן סיוע מיוחד מקרנות תמיכה ומגופים התנדבותיים.

בית חולים סיעודי – יועצים לעת זקנה

ינואר 9, 2017

בית חולים סיעודי הנו מוסד גריאטרי, אשר מטפל באוכלוסיית הקשישים הסיעודיים, ובו פועלים לשמירה על איכות חיי החולים, תוך ניסיון להאריך את תוחלת החיים לצד מצבם הגופני.

חברות סיעוד

ינואר 9, 2017

קשיש אשר מגיע לגיל פרישה, ועומד בתנאים נוספים אותם קבע המוסד לביטוח לאומי להגדרת המצב התפקודי של הקשיש כסיעודי, זכאי להעסקת עובד זר סיעודי או מטפלת ישראלית מטעם חוק סיעוד. ניתן להעסיק עובדים זרים ומטפלים גם באופן עצמאי, אך אז, לא תיתכן השתתפות כספית של המוסד לביטוח לאומי.

נופשון לקשישים סיעודיים – יועצים לעת זקנה

ינואר 9, 2017

הטיפול בקשיש הסיעודי מצריך כוחות מצד המטפלים השונים – בני משפחה או מטפל עובד זר, כוחות נפש מרובים הגוזל הרבה אנרגיות. לעיתים גם הקשיש עצמו ירצה לשנות אווירה, ולצבור כוחות מחודשים.

מימון טיפול סיעודי

ינואר 9, 2017

אנשים רבים נוהגים לרכוש במהלך חייהם ביטוח סיעודי, אשר יבטיח להם תמיכה ועזרה בימי הזקנה. רוב חברות הביטוח קובעות במסגרת פוליסת הביטוח הסיעודית כי הסיוע שמובטח למבוטח יינתן לו רק אם הוא יוכר כתשוש נפש ( חולי אלצהיימר או דמנציה, למשל) או לחילופין, במידה ויוכיח כי הוא אינו מסוגל לבצע מספר פעולות יום יומיות מתוך […]

שירותי סיעוד פרטי

ינואר 9, 2017

על פי חוק סיעוד, זכאים קשישים רבים אשר עומדים בתנאים מסויימים, לקבלת שעות טיפול סיעודיות על ידי מטפל/ת ישראלי/ת או עובד/ת זר/ה. שעות טיפול שבועיות אלו הינן מוגבלות, והן מותאמות לצרכיו של הקשיש לפי יכולתו להתנהל בחיי היום יום באופן עצמאי.

טיפול סיעודי

ינואר 9, 2017

עם הזדקנותו של אדם, הגוף עובר לא מעט שינויים, המצריכים התייחסות אחרת, ושינוי הדרך בה אנחנו מעריכים את אספקת הצרכים של אותו אדם. בכתב העת האמריקאי לסיעוד, נמצא כי קבוצת האוכלוסייה הזקוקה יותר מכולם לטיפול סיעודי, היא קבוצת בני 65 ומעלה, אשר הטיפול בהם אינו יכול להיות סתמי, הוא דורש תשומת לב להיבטים שונים באיכות […]

גמלת סיעוד בכסף

ינואר 9, 2017

בהתאם לתיקון שנעשה בחוק ביטוח סיעוד, אדם שזכאי לקבל מביטוח לאומי גמלת סיעוד ורוצה להעסיק מטפל או עובד זר לסיעוד באופן צמוד, רשאי לבחור את הצורה בה תתקבל הגמלה: האם גמלת הסיעוד תוענק בכסף לחשבון הבנק האישי, שלו ואז הוא יוכל להעסיק את המטפל הסיעודי באופן פרטי ובלעדי בלי כל תיווך, או האם להמשיך באותו […]

פסק דין: מגורים בבית אבות אינם פוגעים בזכאות לגמלת סיעוד – יועצים לעת זקנה

ינואר 9, 2017

תקדים משפטי: מגורים בבית אבות אינם פוגעים בזכאות לגמלת סיעוד קשישים שהגיעו לגיל פרישה זכאים לגמלת סיעוד ובתנאי שהם עומדים בקריטריונים אותם קבע המוסד לביטוח לאומי.

ביטוח סיעודי – יועצים לעת זקנה

ינואר 9, 2017

מצב סיעודי הוא מצב שבו אדם נזקק לאחרים בפעילויות היומיום הפשוטות, אדם בכל גיל, ומכל מצב בריאותי עלול להזדקק לסיעוד באיזה שלב בחייו, בעקבות מחלה, תאונה או מחמת הגיל. הסטטיסטיקה מדברת על כעשרים אחוזים מהקשישים שמעל גיל שישים וחמש הנזקקים לסיוע בפעולות היומיום. חוק ביטוח הבריאות הממלכתי אינו מכסה באופן מלא מצב סיעודי, בעצם, הוא […]

סיעוד

ינואר 9, 2017

את המושג סיעוד ניתן לתקוף משני כיוונים עיקריים, האחד, מייצג את האדם הסיעודי או בעצם האדם המקבל סיעוד, והפן השני, מייצג את האדם הטיפולי, המספק שירותי סיעוד. במאמר זה נתאר ונסביר על המושג 'סיעוד' משני פניו אלו, העיקריים.

קבלת קוד גריאטרי לאשפוז סיעודי

ינואר 9, 2017

זה לא סוד שקשישים רבים נאלצים, בערוב ימיהם, לעבור לאחד ממוסדות האשפוז הסיעודי הממוקמים בכל רחבי הארץ. כמעט באותה מידה, ברור כי בדרך כלל המדובר הוא בהוצאות כספיות שאינן מבוטלות כלל. על רקע זה, מעניק משרד הבריאות סיוע כספי לקשישים רבים בכל הנוגע לפתרונות דיור סיעודי, כאשר גובה הסיוע מוגדר באמצעות "הקוד הגריאטרי". חשוב לציין […]

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033590

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר