דף הבית » פתרונות דיור לגיל הזהב

פתרונות דיור לגיל הזהב

פתרונות דיור לגיל הזהבהקטגוריה הראשונה של מוסדות דיור לקשישים מיועדת לאלה אשר מסוגלים להתנהל בכוחות עצמם, אבל מסיבות אלו או אחרות מחליטים להתגורר במוסד ייעודי הכולל את בני גילם.

בתי אבות, כדוגמאת בתי אבות לעצמאיים יעניקו טיפול רפואי וסיעודי במידת הצורך בלבד, ותחת זאת יתמקדו במתן סביבה תומכת לקשיש, פעילויות לשעות הפנאי, מיטה חמה, וכמובן- ארוחות מזינות.

בתי אבות סיעודיים

בתי אבות סיעודיים מיועדים לקשישים אשר זקוקים לסיוע יומיומי בביצוע הפעולות השונות, בין אם המדובר הוא באכילה, החלפת בגדים או כל דבר אחר. שם יינתנו להם שורה של שירותים בתחום הסיעודי, הרפואי והסוציאלי, ארוחות חמות וכן פעילויות העשרה. חשוב להדגיש כי תחת קטגוריה זו ניתן להכניס גם את בתי האבות הסיעודיים המורכבים, אשר קהל היעד שלהם הוא קשישים ברמות תפקוד נמוכות עוד יותר (מטופלי דיאליזה, מחלות סרטן ועוד). ההשגחה והטיפול הרפואי, כמובן, משתנים בהתאם. בניגוד למקרה הראשון אשר מצריך לרוב מימון בלעדי של הקשיש או משפחתו, ניתן לקבל סיוע במעבר לבתי אבות סיעודיים באמצעות הקוד הגריאטרי אשר נותן משרד הבריאות.

בתי אבות לתשושי נפש

"תשושי נפש" הם כל אותם קשישים אשר סובלים מבעיות קוגניטיביות או חוסר איזון נפשי, ומאופיינים במחלות דוגמת אלצהיימר, דמנציה וכן הלאה. מחלות אלה, אשר מוגדרות לא פעם ככרוניות, מצריכים סיוע של מטפלים סיעודיים, כמו גם מענה רפואי המותאם לסוגי הבעיות השונים. יש לציין כי ניתן לקבל הנחה מלאה או חלקית על מחיר האשפוז בבית אבות לתשושי נפש, גם כן, באמצעות הקוד הגריאטרי.

בתי אבות משולבים

כמובן שיחד עם ההפרדה בין הסוגים השונים של בתי האבות, הרי שלא פעם אוכלוסיות הקשישים השונות מוצאות עצמן מאושפזות באותו מוסד, אבל במחלקות נפרדות. כאלו הם בתי האבות המשולבים, אשר מיועדים בדרך כלל לכל מצבי התפקוד של הקשישים, כאשר מעבר בין המחלקות אפשרי בהחלט. על פי המחלקה בה נמצא הקשיש בתקופה מסוימת, יינתן לו סל השירותים בהתאם למדיניות הנהוגה במקום.

מוסדות דיור מוגן

אופציה נוספת של דיור עבור הקשישים היא הדיור המוגן, אשר מיועד לקשישים עצמאיים. הוא יאופיין ברמת חיים גבוהה אפילו יותר מבתי האבות לעצמאיים: החדרים יהיו מרווחים ומאובזרים היטב (ולא פעם- גם דירות של ממש). בנוסף, יציע המקום שלל פינוקים לבני גיל הזהב, בין אם המדובר הוא בטיפולי ספא, בריכה, חוגים, עיסויים, או כל דבר אחר. יש לציין כי מקומות רבים מציעים גם אפשרות של דיור תומך, אשר כולל שירותים רפואיים וסיעודיים מקיפים יותר מאשר הדיור המוגן הרגיל. השתכנות במוסד מסוג זה תהיה לרוב יקרה יותר מבתי אבות, אם כי חלקם הגדול מציע מגוון רחב של אפשרויות תשלום.

אז איך בוחרים?

ניתן לראות, אם כן, שאפשרויות הדיור עבור הקשישים רחבות בכל קנה מידה. בסופו של דבר, המאפיינים הספציפיים של הקשיש הם שיקבעו היכן הוא יכול לעבור להתגורר. כמובן שבכל המקרים מומלץ להעניק תשומת לב רבה להחלטה החשובה הזו, שתשפיע במידה רבה על שנותיו המאוחרות של הקשיש. גם לאחר שנבחרה קטגוריה מבין אלה שהזכרנו, יש עדיין "עבודה" רבה לעשות. רצוי מאד לבחון מספר מוסדות העונים לקטגוריה מסוימת, להתרשם מרמת החיים, הצוות המטפל וסל השירותים המוצע. וכמובן, שרצונותיו של האדם המבוגר צריכים לקבל חשיבות ראשונה.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033590

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר