דף הבית » שירותים לקשישים

שירותים לקשישים

ההתמודדות עם הוצאות הבריאות והמחיה בקרב קשישים, לא פשוטה, כיוון שבגיל הזקנה יש צורך בהוצאות מוגברות על שירותי בריאות, מגורים או מכשור טכנולוגי, שמטרתם לסייע לקשישים לתפקד בצורה האופטימאלית והמכובדת ביותר. האוכלוסייה הקשישה בישראל אמנם מקבלת סיוע כספי מביטוח הלאומי וכן נשענת על דמי ביטוח פנסיה שחסכו במשך השנים, אך סיוע זה אינו מספיק כדי לכסות את ההוצאות הכספיות הרבות שמוציאים מכיסם. על מנת לממן הוצאות אלו, עומדות בפני הקשיש מספר אפשרויות:

חברות ביטוח ובנקים

 • ביטוח סיעודי: כהרחבה לביטוח הבריאות הקיים, מציעות חברות הביטוח פוליסה לביטוח סיעודי. באמצעות פוליסה זו, יכול הקשיש להיעזר בחברות הביטוח, אשר משתתפות באופן חודשי בעלויות השוטפות של הקשיש לרבות אשפוז בבית אבות, מימון טיפול סיעודי בבית ומימון אשפוז סיעודי. סכום ההשתתפות ותקופת ההשתתפות משתנים מחברת ביטוח אחת לאחרת, ותלויים בסכום ובתנאי הפוליסה.
 • משכנתא הפוכה: בנקים רבים מציעים לקשישים שירות ייחודי הנקרא משכנתא הפוכה, באמצעות שירות זה, מקבל הקשיש הלוואה בסכום הנדרש לו, כאשר דירת המגורים של הקשיש מהווה בטחון לתשלום ההלוואה. מועד החזר ההלוואה נקבע על ידי הבנק ומאושר על ידי הקשיש. במועד הלוואה, על הקשיש או בני משפחתו להחזיר את סכום ההלוואה, במידה ואין בידם לעשות זאת, דירת הקשיש נמכרת וסכום ההלוואה מוחזר לבנק.

ספקי מוצרים ושירותים נלווים

קשישים רבים חווים תופעות שונות הקשורות תקופת הזקנה, כגון: אי שליטה על סוגרים, קושי בניידות, שמיעה או ראיה לקויים, חולשה גופנית ועוד.

על מנת לסייע לקשישים להתגבר ולהתמודד עם תופעות אלו, מציעים ספקים בארץ מגוון מוצרים כגון: מוצרי ספיגה לקשישים וחיתולים למבוגרים, מכשירי שמיעה, עזרי ראיה, קולנועיות, הליכונים, כסאות גלגלים, נעליים אורתופדיות, תוספי מזון, תרופות, משחות או אביזרים טכנולוגיים המקלים על הקשישים, במסגרת קידמה טכנולוגית לשירות הזקן שנוקטות מספר חברות במשק. מוצרים אלו ניתן לרכוש באופן עצמאי בעלות מלאה, או להשיג דרך עמותות וארגונים כמו יד שרה, שילה, יד לקשיש ולב- זהב.

פורטלים באינטרנט

רשת האינטרנט לא 'מדלגת' על אוכלוסיית הקשישים ומציעה מגוון אתרים לנוחיותם. באתרים ניתן לקבל מידע רב על זכויות הקשישים, ספקי שירותים, חברות סיעוד ואפשרויות מגורים. באתרים אלו ניתן לקבל המלצות לגבי תזונה נכונה ועצות לשמירה על אורח חיים בריא המותאמות לגיל השלישי, ניתן להתייעץ בפורומים עם עובדים סוציאליים ורופאים, ניתן לקרוא מאמרים רלוונטיים, כתבות וחדשות, לקבל סיוע משפטי, וליהנות ממגוון משחקים וחוויות המחברים את הקשיש לצד הצעיר שבו.

ומה עם הפנאי?

לגיל הזהב יתרונות – זמן פנאי אותו אפשר לנצל לתחביבים חדשים וישנים, בילוי עם חברים ועם המשפחה, לימודים וכמובן חוגים. ניתן לערוך אירוע פרטי לרגל חתונת הזהב, יום הולדת ובכלל – לעשות את כל מה שלא הספקתם עד עכשיו.

שירותים ייחודים לקשישים

כמו שכבר צוין, אוכלוסיית הקשישים היא אוכלוסייה מהותית ומשמעותית, ועל כן, חברות רבות בוחרות להציע שירותים ייחודיים רק לקשישים, שמטרתם לפנק את הקשישים, ולסייע להם ביצירת אורח חיים איכותי ורחב מבחינה חברתית, לדוגמא: מסגרות לימוד לגמלאים, טיולי ונופש המיועדים לגיל הזהב, טיסות לחו"ל, שירותי הנצחה, מורים פרטיים, הפקת אירועים, כרטיסי הנחות והטבות, שירותי ייעוץ ואפילו, תיעוד של סיפורי חיים.

 

אולי יעניין אותך גם:

אילו אפשרויות מימון וסיוע פתוחות בפני דיירי דיור מוגן?

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033590

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר