דף הבית » ביטוח פנסיה – יועצים לעת זקנה

ביטוח פנסיה – יועצים לעת זקנה

לפני שנת 2008, פנסיה הייתה בגדר הטבה, התלויה בטוב ליבו של המעסיק. בזמנו, נהוג היה שהמעסיק והעובד מפרישים כל אחד חמישה אחוזים, המעסיק זכה למימונים שונים ומענקי עידוד מהממשלה בצורת הפחתת מיסים, והעובד זכה בביטחון כלכלי לגיל הזהב.

בשנת 2008, חבר הכנסת אלי ישי, העביר את חוק פנסיה חובה, משמעותו של החוק שכל מעסיק חייב להפריש פנסיה לעובדיו, עבור כחצי מיליון עובדים במשק החוק החדש הביא למהפכה באיכות החיים, כמו כן החוק נועד להקל על המדינה בעתיד, עם תשלומי קצבת הזקנה, מדובר בסכום של כמיליארד שקלים בשנה.

הזכאות לפנסיה מותנית במספר מאפיינים: גבר מעל גיל 21 או אישה מעל 20, ותק של שישה חודשים במקום העבודה, או שלושה חודשים במידה וכבר קיים ביטוח פנסיוני, במקרה והוותק הגיע לשלושה חודשים, תתקבל הפרשה רטרואקטיבית, עובד שהגיע לגיל הפרישה, גבר מגיל 67 ואישה מגיל 64, לא יהיו זכאים לביטוח פנסיה.

לגבי האזרח הקטן, משמעות החוק עבורו שכל עובד זכאי לפנסיה על פי חוק, ללא תלות במעביד, מדובר על כחמישה אחוזים מגובה השכר בשנת אלפיים ותשע, ועלייה לחמישה עשר אחוז עד לשנת 2013. בנוסף לפנסיה, זכאי כל עובד לביטוח במקרה מוות ואובדן כושר עבודה.

שינוי נוסף הוא באפיק ההשקעה, בעבר המעסיק היה זה שמחליט היכן להשקיע את כספי הפנסיה. כיום השכיר מחליט בעצמו באיזו חברה להשקיע, באיזה אפיק ובהתאם לכך מהו גובה דמי ניהול – פנסיה.

בפני השכיר עומדות מספר אפשרויות להשקעה:

קרן פנסיה: הכסף מביטוח זה יתקבל בצורת קצבה עם היציאה לפנסיה.

קופת גמל: הכסף יתקבל בבת אחת, קופת גמל משתחררת כל שש שנים והיא פטורה ממס.

ביטוח מנהלים: שילוב של הקרן והקופה, מצד אחד יתקבל סכום חד פעמי ומצד שני תתקבל גם קצבה, זהו הביטוח היוקרתי ביותר ומבטיח פרישה נאה, בנוסף חברת ההשקעות מתחייבת על גובה הקצבה החודשית.

יש לזכור שעם צאת חוק הפנסיה החדש, מרבית החסכונות הפנסיונים יחולקו לקרן פנסיה וקופת גמל בתנאי שקרן הפנסיה עומדת על לפחות ארבעת אלפים שקלים לחודש.

במידה והעובד לא יבחר בעצמו את חסכון הפנסיה המועדף עליו, הוא יבוטח אוטומטית בקרן פנסיה מקיפה חדשה, זהו חסכון קצבתי ללא קופת גמל לכן מומלץ להיעזר בייעוץ פנסיוני אשר ידע להתאים לכם את התוכנית הטובה ביותר בהתאם למאפיינים האישיים שלכם. למידע נוסף – יועץ פנסיה

לפני צאת חוק הפנסיה בשנת 2008, כ- 50 אחוזים מהעובדים במשק היו ללא ביטוח פנסיוני, החוק החדש תורם לשיפור תנאי המחייה של הפנסיונרים, ומעניק ביטחון כלכלי לשכירים, ללא ביטוח הפנסיה, אדם שהגיע לעת זקנה ייאלץ להסתפק בשליש מהשכר הממוצע בחודש.

פנסיונרים שחיים רק מקצבת הזקנה הממשלתית, מוצאים עצמם במצב כלכלי קשה, הקצבה מספיקה בקושי למימון היומיום והתרופות.

ללא ביטוח פנסיוני לעת זקנה, האדם הבוגר יקבל סיוע ממשלתי בצורת קצבת זקנה, גברים החל מגיל 67, ונשים החל מגיל 64, זכאים לקצת זקנה על סך 1384 שקלים, תוספות על הקצבה, ללא הכנסה נוספת, ביטוח הפנסיה לא מקוזז מהקצבה, עשוי להגיע ל- 2552 שקלים, הסכום עשוי לגדול במאות עד אלפים עבור תלויים בזכאי, בת זוג או ילדים.

ביטוח הפנסיה המעוגן בחוק הפנסיה החדש, הוא צעד חשוב של ממשלת ישראל לשפר את התנאים הסוציאליים של אזרחי המדינה, ביטוח פנסיוני ממוצע יוסיף עוד כשלושת רבעי השכר הממוצע במשק, כלומר, מצבו הכלכלי של האדם, משתפר ביותר מ- 400 אחוזים לעומת חיים ללא פנסיה, ככל שהאדם יקדים לבחור לעצמו ביטוח פנסיוני, כך מצבו הכלכלי ישתפר לעת זקנה.

הגימלאים בישראל הפרישו כסף לפנסיה ולאחר הפרישה שלהם הם זכאים לזכויות- זכויות הגמלאים.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033590

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר