דף הבית » בני גיל הזהב יוצאים לבלות

בני גיל הזהב יוצאים לבלות

בילויים בגיל הזהבגיל הזהב נחשב, מבחינת רבים, לגיל של התחלות חדשות. זוהי תקופה בה יוצאים לרוב ממעגל העבודה, הילדים עוזבים את הקן המשפחתי ועשוי להיות קצת יותר זמן פנוי מאשר בשנים המוקדמות יותר.

למרות שבעיות בריאותיות הן מנת חלקם של רבים המגיעים לגיל זה, בפועל לתקופה זו יש את הפוטנציאל להיות קסומה באמת.

הסיבה היא שיש מגוון רחב של בילויים שמתאימים כמו כפפה ליד לגיל הזהב. במאמר הבא נציג בפניכם, בני גיל הזהב המחפשים אחר הבילוי האולטימטיבי, כמה רעיונות מוצלחים מאד.

טיולים בגיל הזהב

העולם מלא באתרי בילוי מרהיבים, כולל מגוון אתרים בארץ, בהם מומלץ לבקר. גיל הזהב הוא זמן מצוין להשלים פערים, לבקר בכל המקומות שלא הספקתם לבקר בהם ולחזור למקומות שהשאירו אצלכם חותם מיוחד: שמורות טבע, אתרים היסטוריים, ערים דינמיות ועוד.

גם מבוגרים הסובלים מבעיות ניידות יכולים למצוא מסלולי טיול רבים התואמים את גילם, כולל מסגרות טיולים מאורגנים וסיורים המיועדים להם בלבד.

חוגים וסדנאות

מומלץ מאד לחשוב בחיוב על רישום לחוג או לסדנא עם ההגעה לגיל הזהב. הלימודים יכולים להיות בשלל נושאים – היסטוריה, אמנות, תרבות, טיפול אלטרנטיבי, אנטי אייג'ינג, ספורט ועוד – כאשר הצפי הוא לפעילות מהנה בת מספר שעות מספר פעמים בשבוע.

מומלץ להירשם למסגרות המיועדות בצורה חלקית או אפילו מלאה לבני גיל הזהב, כך שניתן יהיה להוסיף ליתרונות המובנים של הפעילות שמבצעים גם חברה נעימה של אנשים בני אותו גיל. כמו כן רצוי להקפיד על מיקום נוח של החוג או הסדנא, שיקל על ההתמדה בהם.

הרצאות לבני גיל הזהב

אין גיל בו צריך להפסיק לצבור ידע. בגיל הזהב רבים מגלים שהרצון לחקור עוד ועוד הוא מרכזי אצלם, גם בגלל הידיעה שאימון המוח בתקופה זו חיוני מאין כמוהו. זוהי בדיוק ההזדמנות ללכת להרצאות או אפילו לקורסים שלמים בנושאים המעניינים אתכם, הרצאות הפתוחות בחלקן הגדול לקהל הרחב.

אפילו בחלק מהאוניברסיטאות של מדינת ישראל יש אפשרות להצטרף לקורסים אקדמיים שלמים בתור "שומעים חופשיים", שאינם צריכים מן הסתם להגיש את המטלות השונות אבל בהחלט נחשפים לתוכן ההרצאות כמו כל סטודנט אחר.

הכרויות

לא כל מי שבגיל הזהב מטפח זוגיות ארוכת טווח. בין אם מדובר באדם שלא התחתן, בגרוש, באלמן או בכל מקרה אחר, עשוי לעלות בגילאים המבוגרים הרצון למערכת יחסית שיתופית עם אדם אחר – מערכת יחסים שיכולה כמובן להיות גם אינטימית. הדרך לחיפוש אהבה בגיל המבוגר אינה פשוטה כלל, אבל בהחלט אפשרית.

ניתן למצוא אהבה בחלק מהמוסדות המיועדים לאוכלוסייה הגריאטרית, כגון בית אבות או בית לדיור מוגן, בפעילויות משותפות לבני גיל הזהב וגם דרך שירותי הכרויות אלה או אחרים. זה הרבה יותר נחמד וגם יותר פשוט להזדקן עם מישהו אחר לצדנו, והיכרויות מאפשרים לנו להגשים את היעד החשוב הזה.

פיתוח תחביבים – כל אדם מפתח במהלך החיים תחביבים שונים, אך לא תמיד ניתן להקדיש להם את מלוא תשומת הלב. בני גיל הזהב מקבלים את ההזדמנות לעסוק בתחביבים שהוזנחו, להצטרף למסגרות חברתיות, ובעיקר – להקדיש קצת זמן לעצמכם. אחרי הדרך הארוכה שעברתם מגיע לכם ליהנות קצר מזמן איכות.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-9033590

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר